Balonikowa strefa dziecięcej inspiracji

"Zabawa pozwala dziecku nawiązać kontakt z codziennością, z sobą samym i ze światem. Przez nią przejawiają się jego skłonności, potencjał, a także głębokie wewnętrzne pragnienia. Swobodna zabawa daje dziecku głębokie poczucie spełnienia".

André Stern

Złote myśli:

(...) dzięki swemu geniuszowi dzieci zamieniają pierwszą lepszą pestkę jabłka w cenny klejnot. Dokonują tego z rozbrajającą powagą. Ta metamorfoza wychodzi od dziecka, z jego wnętrza. W związku z tym niemiłe emocje budzi laurka, na której kazano dziecku z okazji Dnia Matki zrobić ozdobę z suchych fasolek…

André Stern

 

Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższą jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy. Radość tryumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania.

Janusz Korczak

 

Skuteczna działalność pedagogiczna będzie pomagała małym dzieciom kroczyć po drodze wiodącej do samodzielności. Należy im dopomagać, aby same chodziły, biegały, wchodziły i schodziły ze schodów, podnosiły przedmioty, które upadły, aby się ubierały, wyrażały swoje żądania za pomocą słów zrozumiałych – oto na czym polega wyrabianie samodzielności.

Warsztaty i spotkania

Sensoplastyka®

 

Sensoplastyka® - spontaniczne tworzenie, gdzie sam proces twórczy, eksperymenty i doświadczanie są ważniejsze od końcowego efektu. Zabawa, praca oraz pełna odpowiedzialność za tworzony materiał. Bez recepty, bez instrukcji, pełna swoboda i wolność wyboru.
Smaki, zapachy, kolory, faktury i formy uruchomią wszystkie nasze zmysły i zabiorą nas w świat babrania, taplania, brudzenia i naturalnego tworzenia.

W trakcie zajęć używamy tylko materiałów spożywczych :)

Zajęcia poprowadzi certyfikowany Trener Sensoplastyki® 1 st. Manuela Prekiel
.

Musical Babies

 

Głównym celem metody Musical Babies jest osłuchanie się z językiem angielskim, poznanie podstawowych zwrotów, używanych podczas zajęć. Dzieci nabywają poprawne wzorce wymowy angielskiej. Ponadto poprzez różnorodne piosenki i rymowanki rozwijają koordynację ruchową, uczą się wyczucia rytmu. (...) 
Na zajęciach dzieci doskonalą umiejętność słuchania, czekania
na swoją kolej, trenują interakcję z rówieśnikami i wreszcie -chyba najważniejszy aspekt dziejący się mimochodem, przy okazji- po prostu bycie razem, wspólne zabawy rodziców i dzieci i mnóstwo endorfin.

 

Marta Chałupka certyfikowany nauczyciel metodą Musical Babies

Dżungla Rodzica

 

Wychowywanie dziecka jest jak wędrówka w dżungli. Na początku chodzenie nie sprawia nam większych problemów. Bywają jednak chwile, kiedy z ogromnym trudem przedzieramy się przez gęstą, zbitą roślinność dzikiego lasu. Często, by dotrzeć do celu sięgamy po utarte rozwiązania, w tym wypadku po maczetę, która sprawia, że droga do celu staje się męcząca, wręcz wyczerpująca, a osiągnięty cel nie trwały. 

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, Balonik zaprasza na cykl co miesięcznych spotkań, na których będziemy nawzajem wspierać swoje rodzicielskie kompetencje, wzbogacać i rozwijać nasze potrzeby własne i potrzeby dziecka. 

Prowadząca Renata Gibas - mama dwójki dzieci, pedagog z 20-letnim stażem, trenerka i coach, która na co dzień wspiera dzieci i rodziców w budowaniu relacji opartej na założeniach Porozumienia bez Przemocy. 

Maria Montessori

 

  • Klub dziecięcy Balonik
  • Punkt przedszkolny Balonik

© 2023 by Art School. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now