Balonikowa społeczność:

Balonikowa społeczność to wsparcie dla Was rodziców, profesjonalna opieka dla Waszych dzieci. To edukacja z duszą.

Nie musicie już samotnie walczyć o dobrą opiekę i edukację Waszego dziecka.

Chcecie spotkać ludzi, którzy rozumieją Wasze obawy, którzy podobnie jak Wy borykają się z podobnymi problemami, którzy każdego dnia starają się zaspokoić potrzeby dziecka, ludzi którzy chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą?  Zapraszamy do naszych dwóch oddziałów. Balonik to grupa ludzi pracujących w klubie dziecięcym oraz w punkcie przedszkolnym, to społeczność dzieci, rodziców oraz nauczycieli.

Klub dziecięcy powstał by zaopiekować się dziećmi w wieku od roku do 3 lat.

 

W klubie dziecięcym opiekujemy się najmłodszymi dziećmi sprawując nad nimi maksymalnie zindywidualizowaną opiekę. Organizujemy czas i otoczenie w taki sposób, by dzieci mogły świetnie się bawić i wypoczywać, a jednocześnie były maksymalnie bezpieczne. By to zapewnić balonikowa społeczność to maksymalnie 15 dzieci, którą opiekuje się od 3 do 4 opiekunek.

 

Nasza balonikowa misja:

Klub dziecięcy Balonik to miejsce, które powstało z myślą o dzieciach i dla dzieci. W Baloniku dziecko jest istotą nadrzędną, najważniejszą i równą dorosłemu. Balonik szanuje prawa dziecka i daje mu możliwość wzrastania i rozwijania się zgodnie z indywidualnym rytmem, potrzebami i talentami.

Balonik wspiera dziecko w dążeniu do bycia szczęśliwym człowiekiem.

Punkt przedszkolny to miejsce otwarte na potrzeby dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

 

Punkt przedszkolny to miejsce, w którym starsze dzieci mogą swobodnie się rozwijać zgodnie z własnym rytmem, talentami i pasjami. 

 

Zajęcia rozwojowe i edukacyjne

 
W Baloniku pracujemy w oparciu o programy edukacyjne zatwierdzone przez MEN oraz pogramy autorskie.
Przede wszystkim pracujemy Metodą dobrego Startu M. Bogdanowicz oraz metodami projektów badawczych. Od nowego roku szkolnego rozpoczynamy przygodę z lapbookami. 
Dzieci w trakcie zajęć edukacyjnych dzielimy na podzespoły, ale to nie wiek jest kryterium podziału, ale zainteresowania, zdolności, predyspozycje naszych podopiecznych.
Dzieci mogą swobodnie zmieniać grupy i mogą też całkowicie z zajęć zrezygnować. Wszytko dzieje się w Baloniku w aurze przyjaźni, akceptacji i wielkiej zabawy.
Najważniejszym elementem działalności Balonika jest wzmacnianie i praca z emocjami naszych podopiecznych. W naszych programach autorskich kładziemy nacisk na podążanie za dzieckiem i budowaniem naszego programu edukacyjnego i planu tygodniowego na przeżywanych przez dzieci emocjach i doświadczeniach. Pytamy dziecko o to czego chce się uczyć, co je w danym czasie interesuje i wspólnie opracowujemy tygodniowy plan pracy. Pracując z poszanowaniem indywidualnych zainteresowań i potrzeb realizujemy, "przemycamy" podstawę programową. 
Dzięki zatrudnieniu w placówce psychologa możemy na bieżąco pracować ze stresem, złością, smutkiem i wszystkimi emocjami pojawiającymi się w naszej społeczności. Jako jedyne przedszkole w Żorach pracujemy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych ucząc dzieci od najmłodszych lat komunikowania się i samodzielnego rozwiązywania problemów.
Uczymy dzieci samodzielności poprzez aktywne angażowanie ich w przygotowywanie i prowadzenie zajęć edukacyjnych.
Spotkania ze sztuką, teatrem i muzyką

Balonik współpracuje z Teatrem Pracownia Kwadryga z Bielska - Białej. Aktorzy odwiedzają nas z pięknymi przedstawieniami, w których dzieci aktywnie uczestniczą. W Baloniku stawiamy na rozwój przez sztukę. Współpracujemy z Twórczą Edukacją Muzyczną pani Kingu Jureczko - Kowalskiej, zapraszamy dzieci na spotkania w Studiu Działań Artystycznych w MOK. Balonik uczestniczy też w ogólnopolskiej akcji "Cała Polska czyta dzieciom" - codziennie czytamy, słuchamy i opowiadamy. Wspólnie z dziećmi tworzymy Teatr Kamishibai pozwalając im na własne interpretacje teatralne i plastyczne. 
I coś ponad
Wycieczki, wyprawy, spotkania, liczne imprezy. Zajęcia doświadczalne, zajęcia etologiczne i przyrodnicze, dogoterapia, autorskie zajęcia językowe.
Od września 2020 roku rozpoczynamy wielką przygodę wraz z Escuelą Pracownią Wolnej Edukacji - czekają na nas projekty przyrodnicze i ekologiczne, wyprawy do lasu i liczne zajęcia w terenie.
  • Klub dziecięcy Balonik
  • Punkt przedszkolny Balonik

© 2023 by Art School. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now