May 18, 2018

February 26, 2018

Please reload

Ostatnie posty

W poszukiwaniu przestrzeni do zabawy i wypoczynku.

October 14, 2019

1/5
Please reload

Wyróżnione posty

Dzieci Mocy - jak wzmacniać kompetencje społeczne.

March 11, 2018

Kompetencje społeczne to termin, któremu ostatnio przypisuje się duże znaczenie.

Kształtowanie tych kompetencji ma na celu przygotowanie dzieci i młodzieży do funkcjonowania w zmieniających się warunkach społecznych.

 

Czym więc są te społeczne kompetencje?

 

Umiejętności społeczne to łatwość nawiązywania i utrzymywania pozytywnych znajomości. Kompetencje społeczne są nieocenione zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Składają się na nie umiejętność motywacji, znajomość zasad komunikacji, umiejętne prowadzenie rozmów (słuchanie, negocjowanie, przetwarzanie informacji), zachowanie asertywne, radzenie sobie z emocjami, efektywne działanie w trudnych sytuacjach i radzenie sobie z porażką.

Poziom tych kompetencji społecznych zależy w dużej mierze od naszej inteligencji emocjonalnej. 

Na nią składają się: umiejętność rozpoznawania i nazywania własnych emocji, zarządzanie stanami emocjonalnymi, empatia. 

Korzyści wynikające z posiadania inteligencji emocjonalnej to samoświadomość, opanowanie, efektywność działania, zdolność do koncentracji, posiadanie zdrowej pewności siebie. Ta ostatnia to jedna z najbardziej potrzebnych cech. Bez niej dziecko jest jak pojazd bez paliwa. Adekwatna samoocena umożliwia realizowanie marzeń i celów, jakie stawia na swojej drodze młody człowiek. Bez wiary w siebie dziecko staje się niepewne, nieśmiałe, zalęknione, boi się wyzwań i potencjalnych porażek. Zewnętrzna pewność siebie  może sprawić, że będzie osiągać sukcesy, ale dopiero zbudowanie wewnętrznej daje poczucie szczęścia i spełnienia.

 

Aby dziecko wierzyło w siebie, lepiej odnajdywało się w grupie i lepiej radziło sobie z emocjami, stworzyłam zajęcia warsztatowe ukierunkowane na rozwój kompetencji społecznych i inteligencji emocjonalnej „DZIECI MOCY”. Razem z dziećmi wyruszymy między innymi w podróż ścieżką prowadzącą przez osiem filarów wewnętrznej pewności siebie: samoświadomość, samoakceptację, zadowolenie z siebie, wiarę w siebie, poczucie własnej wartości, zaufanie do siebie, odpowiedzialność za własne życie oraz pozytywne nastawienie.

 Zapraszamy na stronę softrening.pl

 

Więcej informacji na http://softrening.pl/portfolio/dzieci-mocy/

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Podążaj za nami
Wyszukaj wg tagów
Please reload

Archiwum
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Klub dziecięcy Balonik
  • Punkt przedszkolny Balonik

© 2023 by Art School. Proudly created with Wix.com

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now